Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

Безгрижно под сонцето и ова лето!

 

Без разлика дали сме на плажа, на базен или спортуваме...Подолго задржување на сонце во летните денови може да биде штетно за кожата. Ние Ви откриваме како да се заштитите правилно под сонцето со производите од асортиманот на dm марката sundance!


Ви го претставуваме асортиманот на dm марката sundance... 

 

sundance производите со специјален заштитен филтер и Витамин Е ефикасно ќе Ве заштитат од изгореници и непријатни пигментации и пигменти иницирани од сончевите зраци. Активниот комплекс за заштита на клетките со екстракт од зелен чај Ве штити од слободни радикали, а хидратантниот комплекс со глицерин и провитамин Б5 ќе ја заштити Вашата кожа од сушење. Со заштитен фактор 6,  15, 20, 30 и 50.


 


 

Прекрасните ароми ќе Ви пружат вистинско уживање за Вашите сетила, а заштитниот комплекс ќе Ви овозможи инстант заштита по самото нанесување. Без разлика дали претпочитате млеко, спреј, транспарентен спреј или крем, во нашиот асортиман ќе најдете сѐ што Ви е потребно за безгрижно уживање под сонцето, со различни степени на заштита.


 

Се гледаме на плажа!