Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

REDIST

Ви ја претставуваме новата линија од REDIST KERATIN за професионална нега на коса: 


 

REDIST KERATIN шампон за коса, 500 мл
Кератински шампон погоден за секојдневна употреба, кој темелно ја чисти и негува косата. Специјалната формула со Арган ја штити и обновува оштетената коса. Шампонот ќе ја заштити косата од надворешните влијанија и ќе создаде екстра заштита околу кутикулите на косата. Помага за здрава, мека, сјајна и силна коса.
 

Начин на употреба: Нанесете го на влажна коса. Темелно измасирајте го во косата, а откако ќе се направи пена, темелно исплакнете. По потреба повторете го процесот. 


 

REDIST KERATIN регенератор за коса, 400 мл
Кератинскиот регенератор ќе ја направи вашата коса мека и лесна за чешлање. Нема да ја стврдне и не остава траги. Посебната формула го обвива влакното и го штити од топлина и надворешни влијанија. 
 

Начин на употреба: Распрскајте го на влажна коса од далечина отприлика околу 15-22 см и продолжете со сушење и обликување на косата. Не се измива. 


 


 

REDIST KERATIN чудотворно масло за коса, 100 мл
Маслото навлегува брзо и длабински во самото влакно и комплетно го обновува одвнатре. Овозможува сјаен и мазен изглед на косата. Изработено од кератински молекули кои се најважни протеини кои ја формираат косата и се сврзани со сулфурни мостови. Хемисите третмани  и надворешните влијанија ја оштетуваат косата, на начин што ги кршат овие сулфурни мостови кои се сврзното ткиво на косата. За да се поправат овие оштетувања и косата да добие здрава структура, мора да ѝ се обезбеди доволно кератин. Сѐ ова придонесува за здрав и природен изглед.
 

Начин на употреба: се нанесува на коса исушена со крпа со помош на дланките. 


 

REDIST - Argan Oil - професионална нега на коса со арганово масло!
 

Ви ги претставуваме производите на REDIST чија главна состојка е аргановото масло. Интересно за аргановото масло е тоа што најчесто се вели за него дека е ,,течно злато’’ . Потекнува од Мароко и е стара тајна за убавина која има многу намени, меѓу кои – помага во хидратација на косата и ја прави мека. Со својата голема содржина на антиоксиданти, масни киселини и витамин Е, маслото помага во зголемувањето на еластичноста на косата и константно го враќа сјајот на досадната и безживотна коса.


 


 

REDIST шампон за коса со арганово масло 500 мл
Доколку барате шампон кој секојдневно ќе ја прави вашата коса сѐ помека и посјајна – овој шампон е вистинскиот избор. Наменет е за слаба и оштетена коса. Ја заштитува од надворешните негативни влијанија, создава заштита околу кутикулите на косата и помага во тоа вашата коса да изгледа и да биде поздрава и посилна.

 

REDIST расчешлувач за коса со арганово масло 400 мл
Иако основната намена на овој производ е да ви помогне лесно да ја исчешлате косата, покрај тоа, ќе ја направи вашата коса мека и заштитена од надворешните влијанија. Не ја стврднува косата и не остава траги. Содржината на силиконот ја обвива косата и дополнително ја штити од топлината.

 

REDIST капки за коса од арганово масло и кератин 125 мл
За максимална нега на косата, тука се REDIST капките за коса, кои покрај арганово масло, содржат и кератин. На косата ѝ пружаат целосна заштита, правејќи ја сјајна и мека. Наменети се за сите типови на коса.
Начин на употреба: Нанесете на дланките, а потоа на веќе исушената коса со крпа, нанесете по должина на косата. Откако ќе нанесете, не ја измивајте.