Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

Lakme

Ви претставуваме неколку новитети во нашиот асортиман за нега на коса. Lakme ни носат нови врвни производи за нега на Вашата коса. Прочитајте подолу кои се нивните карактеристики и одберете ја вашата омилена линија.


 

Lakme Bio Argan шампон 

Хидратантен шампон за коса со 100% Био-Арганово масло. Без Сулфати.

Предности: 

·        ​Спречува сушење на косата

·        Ја зачувува бојата

·        Нежен за косата

·        Косата лесно се обликува

·        Без Сулфати

·        За сите типови на коса

Начин на употреба: Се нанесува на влажна коса, се масира и плакне.

 

Lakme Bio Argan Маска 

·        Хидратантна маска за коса со 100% Био-Арганово масло.

·        Длабински ја хидрира и регенерира косата.

·        Ќе ви го врати сјајот, мекоста и еластичноста.

·        Штити од штетните надворешни влијанија: временски промени и фенирање/пеглање.

·        Со Агенс против кршење на влакното.

За сите типови коса.

Начин на употреба: На измиена коса, се нанесува од маската, се остава да делува 5 минути и се плакне.

 

 

Lakme Bio Argan Серум 

100% Био-Арганово масло.

Длабински ја хидрира косата, без да ја измрси.

Косата станува послушна, а на допир свилена и мазна.

Прави третман на распуканите врвови и целосно го храни телото на влакното.

Штити од штетните надворешни влијанија: временски промени и фенирање/пеглање.

Со Агенс против кршење на влакното.

За сите типови коса.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна или сува коса. Не се плакне. Се обликува.


 

  


 

Lakme Deep Care шампон, регенератор 

Длабински ја храни сувата и кршлива коса. Ја враќа мекоста и природното ниво на хидратација.

Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во влакното
враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА.
 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: 

Масло од Абисинија (богато со Омега 3 и 6 масни киселини): косата ги враќа
природните својства: јачина, мекост и сјај. Го подобрува расчешлувањето.
Церамиди: Ја обновува косата од коренот до краевите.
 

Начин на употреба: Се нанесува на влажна коса, се масира и плакне.


 

Lakme Deep Care Маска  

Длабински исхранува и ја обновува оштетената коса од внатре.
Обезбедува на влакното структурни елементи.

Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко
во влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација.
Косата го обновува својот баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА.
 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: 

Масло од Абисинија (богато со Омега 3 и 6 масни киселини): косата ги враќа
природните својства: јачина, мекост и сјај. Го подобрува расчешлувањето.
Церамидиден систем за репарација: Го реконструира влакното од внатре.
 

Начин на употреба: На измиена коса, се нанесува од маската, се остава да делува 5 минути и се плакне.