Релаксација и совршена нега за Вашето тело: со новите Limited Edition производи од alverde - Klostergarten! Посебно одбрани состојки кои ќе ја претворат негата на Вашата кожа во вистинско уживање. Дознајте ги благодетите на посебните билки од манастирската градина на alverde и пружете ѝ на Вашата кожа вистинска природна нега.


 


 

alverde Klostergarte путер за тело, 200 мл - 185 мкд
alverde Klostergarte гел за туширање, 250 мл - 125 мкд
alverde Klostergarte лосион за тело, 250 мл - 149 мкд
alverde Klostergarte крем за раце, 75 мл - 119 мкд


 

Совршена комбинација на благородни сосотојки како маточина, нане, екстракти од јаболко, масло од јојоба, масло од енотера, мајчина душица и многу други, од контролирано еколошко и биолошко производство, кои ќе ја разнежнат и разгалат Вашата кожа и ќе Ви пружат врвна нега. Производите не содржат никакви синтетички ароми, бои и конзерванси, како и било какви состојки на база на минерални масла. Совршено се погодни за вегетаријанци и вегани. Лесната текстура лесно се впива, темелно и нежно ја негува кожата, притоа давајќи ѝ ја потребната доза на хидратација, додека прироните прекрасни ароми ќе ги заведат Вашите сетила и ќе направат да се чувствувате релаксирано од секојдневниот стрес. 
 

На Вас останува само да уживате во неверојатната негувателна моќ на природата и природната козметика alverde!