LVLY

…FOR A LOVELY SKIN!

НОВ БРЕНД ЕКСКЛУЗИВНО ДОСТАПЕН ВО dm!


 

 

Интензивна нега и совршено блескав тен – сон на многу девојчиња и жени! Овој сон, светската инфлуенсерка Паола Мариа го претвори во реалност и во соработка со dm го создаде сопствениот бренд за нега на лице LVLY! Производите на LVLY, според Паола Мариа, не само што ја негуваат кожата, туку и долготрајно ја заштитуваат. Речиси сите производи во себе содржат тајна состојка: МАНУКА МЕД!


 


 

Lip Blam - бласам за усни со екстракт од Манука-Мед, 4,8 г 

Благодарение на кремаста текстура, балсамот за усни на Paola Mariа со екстракт од Манука-Мед,  гоџи бобинки и путер од какао ги прави вашите усни неверојатно меки и нежни, на коишто никој не ќе може да одлее, а истовремено и ќе ги заштити испуканите делови и ќе спречи понатамошни испукувања. За неверојатни моменти! 
 

Редовна цена: 119 мкд


 

 


 

Soft Cleansing Foam – пена за миење со екстракт од Манука-Мед, 150 мл
Оваа пена за лице, не само што ја чисти кожата темелно, туку и супер нежно. Вредните состојки содржани во оваа пена, како екстракт од Манука-Мед, екстракт од гоџи бобинки и Провитамин Б5 ќе ѝ подарат на Вашата кожа балансирано чувство на свежина.

Редовна цена: 189 мкд


 


 


 


 

Soft Cleansing Oil – масло за чистење лице со екстракт од гоџи бобинки, 100 мл
Кажете ѝ збогум на водоотпорната шминка! Со ова ултра нежно масло за отстранување шминка Вашата кожа ќе биде разгалена, а екстрактот со супер витаминските гоџи бобинки ќе ѝ пружи чувство на свила.
 

Редовна цена: 249 мкд
 


 


 


 

Skin Toner – тоник за чистење лице со екстракт од Манука-Мед, 200 мл 

Добра подготовка навистина значи многу, посебно кога сакаме убава и негувана кожа. Тоникот за лице ќе Ве ослободи од мртвите клетки на кожата и ќе го подготви Вашето лице за благородните состојки на производите за нега, кои ќе ги нанесете подоцна. Екстрактот од Манука-Мед и гоџи бобинки ќе ѝ ги дадат сите потребни состојки на кожата, а Вие веднаш ќе ја почувствувате моќта на овие состојки директно на Вашето лице.
 

Редовна цена: 189 мкд


 


 


 

Eye Cream – крем за околу очи, 15 мл 

Дозволи им на твоите убави очи да проговорат и разгали ги со екстракт од Манука-Мед! Кремот ќе ги „бакне“ Вашите очи на посебен начин, ќе ги „разбуди од сонот“ и ќе им подари еден нов сјај. Зелениот чај како посебен анти-оксидант ќе Ви пружи посебна виталност, а хијалуронската киселина екстра порција хидратација, која ќе ги израмни малите брчки на лицето.
 

Редовна цена: 349 мкд


 


 

Face Mask – маска за лице, 2х8 мл 

Секогаш е добро време за маска за лице...посебно ако се одлучите за LVLY маската, која ќе го освежи Вашиот тен и ќе Ви пружи неверојатен сјај. Висококвалитетниот екстракт од новозеландскиот Манука-Мед, кој се вбројува во Super Foods, ќе ви подари супер регенерација. Притоа подеднакво ефикасно делува на сува, чувствителна  или мешана кожа. Нежните негувателни липиди, од пет различни растителни маска ќе се погрижат за природен сјај на Вашиот тен.

Редовна цена: 89 мкд