Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

Ексклузивна нега за Вашето лице!

Ново во dm! 


 


 

Мицеларни влажни марамцици за миење лице од Balea!

Мицеларните марамици се неверојатно погодни за сите типови на кожа, посебно чувствителна!
Новите влажни мицеларни марамици имаат тројна намена:
- отстранување на шминка;
- чистење;
- избистрување на кожата!

Супер применливи за отстранување на сите видови на шминка, посебно водоотпорна и не содржат алкохол.
Со нежни тензиди и текстура без масла, марамиците темелно ќе го исчистат вашето лице, а притоа ќе ви дадат прекрасно чувство на негувана и свежа кожа!
 

Редовна цена: 109 мкд
 


 

Од нашите производи за темелно чистење лице исто така ви препорачуваме: 


 

Balea масло за миење лице, 100 мл
 

Маслото за чистење лице ја ослободува кожата неверојатно нежно од шминката, нечистотиите и наслагите. Темелно ја чисти кожата на Вашето лице без да остави малсени траги. Наменето за целиот предел на лицето, очите и усните. Свилено нежната формула помага во враќањето на природниот хидратантен баланс на кожата, не содржи парфеми. Наменето и за водоотпорна шминка.


 

Редовна цена: 199 мкд 


 


 

Balea мицеларна вода
400 мл

Мицеларна вода за темелно чистење на комбинирана кожа на лицето. Balea мицеларната вода во себе свушност соединува три намени: чистење на лице, темелно отстранување на шминка и освежување на Вашата кожа.

Со специјална формула која темелно ја чисти шминката и несаканите наслаги и ја штити од сушење. Не е потребно триење или дополнително измивање со вода. Без парфеми. Со глицерин, пантенол и хамамелис.

Редовна цена: 199 мкд