Balea PROFESSIONAL
професионална линија за нега на коса достапна секому!
 

Ви ја претставуваме Balea PROFESSIONAL- посебна линија за нега на Вашата коса! 


 


 

Balea PROFESSIONAL TONERDE - шампон со глина! Новитет во асортиманот на нега на коса, со кој масното теме и сувите врвови на влакното ќе станат минато!
 

Неговата формула за нега не содржи силикони, ги отстранува масните наслаги, а кератинот го зајакнува влакното и ја прави косата неодоливо мека. За природна, мека и негувана коса. Формула која гарантира видливи резултати.

 

★ рецептура без силикони
★ за убава и негувана коса
★ дерматолошки тестиран и потврден
 


Редовна цена: 99 мкд
 


 


 


 


 

Balea PROFESSIONAL OIL REPAIR INTENSIV 

За екстремно оштетена и сува коса. Благородните состојки се впиваат во оштетените делови на косата и со своето репаративно дејство ѝ даваат прекрасен сјај, ја прават лесно расчешлива и ја подобруваат нејзината еластичност.
 

Колекцијата Balea Professional Oil Repair за професионална нега на коса се состои од следните производи:
- шампон, 250 мл 
- регенератор, 200 мл
- масло за коса, 100 мл
- маска за коса, 300 мл


 

Со арганово масло, пантенол, глицерин и пченичен протеин за интензивна хидратација сѐ до врвот на влакното. 

 


 

Зошто токму Balea Professional Oil Repair линијата? Неколку предности кои ја прават оваа линија за нега на коса посебна:

 

★ линија со фитокератин и арганово масло
★ нега на многу оштетена и сува коса
★ длабинска нега против расцветување на влакното
★ анти-статична формула
★вегански производи без силикони
★ го олеснува расчешлувањето на косата


 


 

Balea PROFESSIONAL TRAUM LOCKEN 

Дали сте заинтересирани за брза, едноставна и модерна летна фризура?
Ако одговорот е да, тогаш е време за неодоливи локни! Со само неколку едноставни чекори со прекрасната линија од Balea Professional Locken ќе добиете совршено навиткана коса.
- шампон, 250 мл
- регенератор, 200 мл 
- стајлинг крема - 150 мл
- спреј за локни - 150 мл

Едноставно ја миеме косата, 5 до 10 минути оставаме да делува регенераторот и плакнеме.На исушена коса со пешкир нанесуваме стајлинг крем за локни или едноставно го напрскуваме спрејот за локни


 


 


 


 

Balea PROFESSIONAL FÜLLE+ PRACHT
За беспрекорен волумен
на Вашата коса
- шампон, 250 мл
- регенератор, 200 мл


 

Balea PROFESSIONAL BEAUTIFUL LONG  

За долга, оштетена коса!
- шампон, 250 мл
- регенератор, 200 мл


 

Balea PROFESSIONAL COLOR SCHUTZ 

За совршена заштита на фарбана коса.
- шампон, 250 мл
- регенератор, 200 мл
- маска за коса - 20 мл
 


 

 


 

За неодолив сребрен сјај на Вашата коса!
Ви го претставуваме новитетот во линијата SILBERGLANZ од Balea PROFESSIONAL- шампонот и кремот за корекција на боја на коса. 
 

Специјалната формула ќе Ве убеди во своето дејство преку видливите резултати после кратка употреба. Веднаш видливо ќе го намали несаканиот жолт сјај на влакното и ќе му даде чиста руса или сива нијанса.

 

- лесна и видлива корекција со специјални пигменти;
- за сива, бела или фарбана руса коса;
- го редуцира жолтиот сјај на влакното;
- чиста нијанса на руса или сива боја;
- рецептура без силикони;
- со кератин и екстракт од бела врба.

 

Balea PROFESSIONAL SILBERGLANZ шампон 250 мл, 99 мкд
200 мл 

Balea PROFESSIONAL SILBERGLANZ крем за корекција на боја на коса, 20 мл- 59 мкд


 


 


 

Линијата SCHWERELOS од Balea PROFESSIONAL го остварува тоа што го ветува и самото име. Лесна и негувана коса, со сјајна површина и совршена еластичност на влакното. Оваа линија е наменета за тенка, сува и оштетена коса, која ќе го Врати сјајот на влакното и ќе го олесни чешлањето.
 

Balea PROFESSIONAL SCHWERELOS содржи шампон регенератор, крем за коса, масло за коса и масло за коса во спреј со моќна делотворна формула за нега која ќе им пружи длабинска нега на косата и темето.

- за сува, ошететена коса
- без алкохол, амонијак и силикони
- вегански производи
- наменети за жени


 

Balea PROFESSIONAL SCHWERELOS шампон/регенератор, 250/200 мл - 99 мкд
Balea PROFESSIONAL SCHWERELOS крем за коса, 300 мл - 249 мкд
Balea PROFESSIONAL SCHWERELOS масло за коса, 100 мл - 249 мкд
Balea PROFESSIONAL SCHWERELOS масло за коса во спреј, 100 мл - 99 мкд 


 


 


 


 

Balea PROFESSIONAL MORE BLOND линијата за нега на руса коса е токму она што Ви е потребно за нега на вашата коса, секако доколку имате руса коса. Истакнете го сјајот на Вашето влакно и добијте уште посветла и уште поблескава коса. Линијата More Blonde се состои од следните производи:


 

Balea PROFESSIONAL MORE BLOND шампон, 250 мл ;
Balea PROFESSIONAL MORE BLOND регенератор - 200 мл ;
 

За уште посветла коса. Со негувателна формула со екстракти од камилица и цитрус шампонот дополнително ги осветлува прамените на косата. Ви дава совршен гланц и чувство на свилено влакно. УВ филтерот за заштита не дозволува несакано избледување на косата.
 

Balea PROFESSIONAL MORE BLOND третман за коса, 20 мл 

Balea PROFESSIONAL MORE BLOND спреј за руса коса, 150 мл 

Видливо ја осветлува Вашата коса при фенирање или пеглање на косата.
 

 

*Тест: по само 3-5 употреби видливо посветла коса (при комбинирана употреба на шампонот, регенераторот и спрејот)