Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

За Beach Style изглед на Вашата коса

Летото, со сите свои убавини, е во полн ек. Една од нив е и прекрасниот изглед на косата веднаш по капењето во соленото море. Сега тој летен „морски„ изглед на Вашата коса  можете да го постигнете и во Вашата бања!

Ви го претставуваме спреевите со сол, кои ќе направат Вашата коса да изгледа како туку што да сте излегле од капење од соленото море!

 

 

LANGHAARMÄDCHEN - Со мат ефект. Со морска сол, за волумен на косата. Високовредна формула која и дава мат ефект на косата и ја штити од штетни топлински влијанија.

Употреба: испрскајте со пумпицата директно на сува коса или коса сушена со пешкир, нанесете и со прстите дадете и форма на косата. Потоа исушете ја косата. 
 

Редовна цена: 299 мкд

 

REVUELE - спреј за влажен изглед и подобрување на текстурата на косата на база на природна морска сол и магнезиум. 

- за волумен и влажен изглед
- за цврстина на влакното
- одговара на сите типови коса
 

Редовна цена: 295 мкд


 

Balea BEACH STYLE спреј за коса со сол, 200 мл 

- со негувателен Глицерин и Пантенол

- за хидрирана коса
- матирана текстура
- вегански производ
 

Редовна цена: 139 мкд