Balea BodyFIT 

линија за нега на тело против целулит и зацврстување на кожата
 

Откријте ја BodyFIT линијата од Balea за затегната кожа, која ќе стане Ваш пријател во борбата против целулитот. Делотворната формула со екстракт од алги и кофеин за интензивна хидратација и зацврстување, посебно на пределот на задникот, нозете и стомакот.

 


 

Balea Bodyfit антицелулитен лосион, 400 мл

 

Нежна хидратантна нега за свилена и мека кожа. Лосионот лесно се нанесува и впива. Формулата ќе Ви подари неверојатно чувство на негувана, свежа и затегната кожа. Лосионот ја подобрува самата структура на и се грижи за проблематичните делови, како стомакот, нозете и задникот. За интензивна, 24-часовна хидратација.


 

Balea BоdyFIT антицелулутен крем-гел, 200 мл
Balea BodyFit серум против целулит, 100 мл 


 

Освежителна и лесно впивлива формула, која значително ќе го подобри изгледот на Вашата кожа и ќе направи да изгледа неверојатно мазна. Специјалната Power-формула, со Cell-Activeshape додаток, како и алги и кофеин, ќе придонесат кон ефективно измазнување на кожата и резултати какви што секогаш сте посакувале!


 


 

Balea BodyFIT ленти против целулит, 2х50 мл 

Значително позатегната и поцврста кожа на нозете, задникот и стомакот...антицелулитните ленти докажано и долгорочно ја затегнуваат кожата во овие предели и го подобруваат значително нејзиниот изглед. Во својот состав, лентите зодржат специјален Cellu-Aktic3 комплекс со  морска сол, кафени алги и кофеин, кои имаат троен ефект врз кожата: Активирање на процесот на размена на гасови, активирање на микроциркулацијата и подобрување на еластичноста на самата кожа. Растителните екстракти како бреза, рузмарин, гуарана, цитрон и бршлен активно го поддржуваат антицелулитното дејство и помагаат при процесот на отстранување на целулитот.
 

При редовна примена, во комбинација со лесна масажа, значително се намалува обемот на колковите, горните делови на нозете, како и задникот*.

 

*Докажано на научна студија со 30 жени!