Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

Aloe Vera

Свежина и нега која ќе ги разигра Вашите сетила! Запознајте се со Алое Верата и сите благодети кои ѝ ги пружа на Вашата кожа.

Алое Вера е растение од родот на Aloe и наоѓа широка примена во здравјето и козметиката во модерниот свет. 
 

Гелот од алое вера, пред сѐ, содржи вода, полисахариди, салицилна киселина, како и поседува силно анти-инфламаторно дејство. Од таа причина гелот се употребува за воспалена и иритирана кожа. Во козметичката индустрија, гелот се користи првенствено во масти и креми за нега. 
 

Екстрактот од Алое Вера содржи повеќе од 200 вредни природни состојки - вклучувајќи ензими, витамини, минерали, биофлавоноиди, шеќери и есенцијални амино киселини.
 

Ви претставуваме неколку производи од нашиот асортиман, на база на Алое Вера, кои ќе ви помогнат во негата на Вашата кожа.


 

Balea Aloe Vera крем гел за лице, 50 мл - 209 мкд
Крем гелот од Balea со алое вера ја обезбедува Вашата кожа со интензивна хидратација со матирачки ефект. Чувството на негувана кожа го добивате веднаш по нанесувањето. Ефикасната формула со алое вера и хидрокомплекс ја освежува кожата, а пријатаната текстура се топи кога ја нанесувате на кожата и се впива веднаш, без да остави дополнитеклни нескакни маснотии. Тоа помага да се спречи иритација на кожата.


 

Balea гел за миење лице, 150 мл - 136 мкд
Гел за миење лице за секојдневна нега: Balea гел за миење лице со алое вера која содржи лесна пенеста формула. За темелно и нежно чистење. Неговата состојка се состои од растителни сурфактанти ве ослободува од шминки и други нечистотии. Формулата со алое вера, глицерин и провитамин Б5 спречува кожата да се исуши. Природна рамнотежа на хидратација на вашата кожата е поддржана и ги чисти порите.


 

Balea лосион за тело во спреј, 150 мл - 159 мкд 

Најбрзата метода за негувана кожа со  нежен мирис за вашите сетила. Лосион за нега на тело од Balea која се грижи веднаш за соодветната хидратација и остава  неверојатно мека и негувана кожа. Специјалната формула во спреј ви овозможува побрзо и полесно нанесување на лосионот за тело. Арганово масло и алое вера формулата веднаш ве снабдува со соодветна хидратација, без оставање на траг од масни наслаги или пак чуство на лепливост. Со нежен мирис од бамбус млеко и зелен чај.


 


 

Balea гел за тело Алое Вера, 200 мл - 125 мкд 

Негувателната формула ја осважува кожата и Ви пружа неверојатно пријатно чувство. Лесната кремасто-гелна структура се впива брзо и не остава масни траги. Почувствувајте ја неверојатната свежина и хидратација и уживајте во совршено негувана кожа во секое време. Посебно е погодно  за после сончање.

- за сите типови кожа
- со 10% алое вера
- снабдува со хидратација и неверојатна свежина
- дерматолошки докажан
- без алуминиумски додатоци
- вегански производ


 


 

Balea Sensitive лосион за тело, 400 мл - 129 мкд
Посебен прилагодениот лосион за тело за чуствителна кожа од Balea интензивно ја снабдува кожата со потребната хидратација и, благодарение на формулата со алое вера и екстракт од памук, ја штити од сушење. За соодветен баланс на Вашата кожа се грижи комбинацијата од бисаболол и пантенол.


 

SUNDANCE гел за после сончање, 300 мл - 249 мкд
Гелот за после сончање од SUNDANCE со алое вера ја смирува кожата после изложувањето на сонце и интензивно ја хидрира. Со едно нанесување, на Вашата кожа и пружате совршено чувство на нега по сончањето, а притоа и ќе се погрижите за долготраен тен.