Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

bebe

Bebe - германски бренд кој веќе 50 години постои на пазарите ширум Европа и нуди палета на производи за млада кожа, за нега на лице, тело и коса. Со задоволство Ви ги претставуваме новитетите од овој бренд достапни во дрогериите на dm во Македонија.


 

bebe - гел за миење лице 150 мл - 339 мкд

Гелот за миење лице кој воедно е и отсранувач на шминка е одличен производ за нега, кој возможува едноставно  чистење на лицето  и отрастување на шминката. Гелот е толку ефикасен што може да постигне неколку работи наеднаш. Bebe гелот ја чисти и ја ослободува кожата од нечистотии и шминка. Дополнително е одличен и за отстранување на шминката на од пределот околу очите, заради неговото нежно дејство, без ефект на печење или иритација на очите. 


 

bebe Soft млеко за тело, 400 мл - 289 мкд

Лосион за тело содржи  масло од јојоба и пантенол кој интензивно се грижи за Вашата кожа и ја  снабдува со потребната доза на хидратација во текот на целиот ден. Неговата богата формула за нега е спецјализирана за сува кожа, која ја штити од исушување. Посебната формула брзо впивува и не остава масни траги, туку незаборен ефект со  чувство на мека и здрава кожа. 


 

bebe Expres лосион за тело, 400 мл - 289 мкд

Со масло од семка на грозје и мирис на бело грозје

Екстремно брзо впивање и 24 часовна хидратација.

Посебната формула активно ја витализира кожата и оства видлива мека и здрава. Хидратантниот лосион со  масло од семки од грозје екстрмно брзо се впива и ѝ дава на кожата прекрасен свеж и овошен мирис. Долготрајно ја обезбедува кожата со потребната доза на хидратација во текот на целиот ден и ѝ пружа прекрасно чувство на мекост.