...ЗА МАЖИ КАКО НАС!

Кога станува збор за негата на телото и тоа како е важно што ќе употребуваме. Геловите за туширање и дезодорансите од SEINZ. се изработени со одлични и квалитетни состојки и мирисни ноти прилагодени за потребите на мажот.
 


 

SEINZ. гел за туширање 300 мл – 159 мкд - За длабинско чистење. Со бамбус активен јаглен и гинзенг. Активниот јаглен го отстранува наталожениот слој. За интензивно чистење. Со мирисни ноти на јаболка, бергамот и сандалово дрво. Формулата со бамбус активен јаглен и гинзенг длабински ги чисти порите, без да ја суши кожата.

 

SEINZ. sensitiv кремаст гел за туширање 300 мл – 159 мкд - Со микроалги и бреза. Ја негува и чисти машката кожа. За сува и чувствителна кожа. Со мирисни ноти на ванила, кардамом и лаванда. Формулата со микроалги и бреза го задржува природниот хидратантен баланс на кожата.

 

SEINZ. освежителен гел за туширање 300 мл – 159 мкд - Со нане и коријандер. 3 во 1 за коса, лице и тело. Со мирисни ноти на нане, мускат-орев и кедар. Формулата со нане и коријандер ја освежува и негува кожата. Достапен и како патно пакување од 100 мл по цена од 129 мкд.

 


 

SEINZ. део спреј extra strong 200 мл – 139 мкд - 48 часовна заштита.Со активен јаглен. Без алкохол. Долготрајна заштита. Со мирисни ноти на јаболка, бергамот и сандалово дрво. Со природни состојки на активен јаглен и гинзенг.
 

SEINZ. освежителен део спреј 200 мл – 139 мкд - 24 часовна заштита. Без алуминиум. Антибактериските состојки ги спречуваат непријатните мириси. Без алуминиумски соли. Со мирисни ноти на нане, мускат-орев и кедар. За интензивна свежина.
 

SEINZ. део спреј сензитив 200 мл – 139 мкд - 24 часовна заштита. Без алуминиум. Без алкохол. Негувателна заштита за чувствителна кожа. Со мирисни ноти на ванила, кардамом и лаванда. Наменет и за после бричење.