...ЗА МАЖИ КАКО НАС!

Асортиманот за нега на коса од SEINZ. се состои од 3 различни шампони за коса и eden производ за стајлинг на коса.
 


 

1. SEINZ. - шампон за темелно миење, 250 мл - 179 мкд - Со ментол и активен јаглен. Без силикони, ефективно ги отстранува остатоците од стајлинг производите од косата. Хидратантниот комплекс од провитамин Б5, есктракт од црн овес и бетаин го спречува сушењето на скалпот. Ментолот разладува и ревитализира.
 

2. SEINZ. шампон за коса против првут, 250 мл - 179 мкд - Со нане, без силикони, ја ослободува косата од првут. Негувателната формула со провитамин Б5, екстракт од црн овес и piroctone olamine ефективно делува против првутот. Со екстракт од нане и маслен комплекс. Спречува сушење на скалпот.
 

3. SEINZ. шампон за коса, 250 мл - 179 мкд - Со бреза и провитамин Б5. Негувателната формула со микропротеин и екстракт од бреза ја зајакнува косата. Хидратантниот комплекс со провитамин Б5 го намалува сушењето на скалпот.

 

 

SEINZ. матирачка паста за коса 100 мл, 219 мкд - За природен изглед со мат-ефект. Флексибилен стајлинг, без да ја лепи косата.