Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

AUSSIE

Нова и ексклузивна марка на коса сега достапна на нашите полици. Станува збор за брендот AUSSIE - чија сторија започнува во 1979 година кога „уметникот за коса“ Том Редмонд се сели во Австралија и како што вели, прави „мал чекор за него, но голем за светот на косата“.

Во Австралија започнува неговото експреиментирање со локалните билки, кои поседуваат одлични моќи кон влакното на косата...така настанува една многу успешна приказна, наречена AUSSIE!
 

Приказната на AUSSIE продолжува низ годините да се развива, а на крајот на 2009 година, откако веќе одамна е голем хит во Велика Британија, AUSSIE го освојува и европскиот пазар.

Денес AUSSIE посакува само едно: вашата коса да ја направи неверојатна, фасцинантна, заводлива и неодолива...а тоа го постигнува преку своите неверојатни линии на шампони и регенератори, кои сега и тебе ти се достапни на нашите полици.


 

AUSSIE шампон за коса, REPAIR MIRACLE, 300 мл - со масло од семки од австралиска макадамија, јојоба и авокадо, за сува и оштетена коса.
 

AUSSIE шампон за коса, AUSSOME VOLUME, 300 мл - со екстракт од австралиски хмељ. Ултра лесна формула, која ќе ѝ даде екстра порција волумен на вашата коса.
 

AUSSIE шампон за коса, COLOUR MATE, 300 мл - со екстракт од дива австралиска праска за неверојатен сјај и совршена нега на фарбаната коса.