Ексклузивната марка BEETIQUE во нашите дрогерии!

Високо пигментирани текстури и интензивен сјај, со ултра сјајна моќ кои ќе достигнат екстремни ефекти. А со нив доаѓаат и пригодни четкички кои совршено ќе се приспособат на твоето лице.

 

 

BEETIQUE Colors – неверојатни холо сјаеви со светски единствена рецептура за солографски рефлектирачки 3D ефект, рефлектирашки сјаеви со арганово масло, како и Lip Liquids со свилен металик финиш. На тоа се придодаваат и Crystal топерите, кои делуваат како високо квалитетна фолија на вашите усни. Трите палети сенки, една палета за контурирање и две палети за хајлајтинг – мат кремасти, високо пигментирани и рефлектирачки. Пет перфектни четкички ја комплетираат понудата на BEETIQUE.


 


 

Beetique Lipgloss Holo – светлечки, холографски сјаеви со холо пигменти за единствен рефлектирачки ефект. Со совршена арома на ванила.

 

Beetique Lipgloss Lip-Liquid – долготраен, металик сјај кој ќе ги пополни вашите усни и ќе им даде одличен „метален“ финиш. Со infinity апликатор за прецизно нанесување.

 

Beetique Lipgloss Lip-Gloss-Reflection  – хидратантен сјај во нежни бои за сјајни усни. Збогатени со благородно арганово масло. Со рефлектирачки бои.


 


 

Beetique топерите за усни ќе ви овозможат посебно истакнување. Со светкави пигменти овие производи ќе ги претворат вашите усни и јаболчници во вистински хајлајти. Со овошни екстракти од гоџи бобинки за неверојатен финиш.


 


 


 

Beetique палетите сенки за очи и палетите за контурирање се вистински Must have во вашата колекција шминки.

Палетите сенки за очи: 

- имаат интензивни metallic тонови

- изобилуваат со можни комбинации на нијанси

- пружаат кремаст мат или нежен бисерен финиш

- интензивен metallic финиш

  

Палетите за контурирање: 

- се со мултирефлектирачки пигменти

- Glow пигменти со силна покривна моќ

- за висококвалитетни Glow акценти


 

За совршено нанесување на шминките од Beetique тука се секако и професионалните четкички со кои брзо и едноставно ќе постигнете беспрекорен make up изглед:

 

Четка за хајлајтер
Четка за сенка на очи 004 и 005
Четка за контурирање
Четка за пудра