Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

Нега на веѓи

Дали се согласувате дека еден од најубавите делови на секоја жена се естетски средени и уредни веѓи?

Доколку сте во потрага по перфектен производ за нега на Вашите веѓи, еве неколку предлози од нас..производи кои одлично ќе се вклопат во Вашиот козметички асесоар и ќе Ви ја пружат потребната нега.


 

1. alverde молив за веѓи - За безпрекорни веѓи и одличен финиш ефект. alverde молив за веѓи со крмаста текстура со негувателно уље од бадем. Ефектот не останува не приметен. 

2. alverde гел за веѓи со боја. Нежно фиксирање и боја на веѓите. Без синтетички конзервански.

3. alverde пудра за веѓи во  2 нијанси на бои кои можат да се користат индивидуално или пак заедно за перфектно нијансирање на веѓите. Светлата боја користете ја како хајлајтер со нанесување под Вашите веѓи, а потемната за боење.
 

4.  alverde  помада за веѓи - Чекорот до совршени веѓи е само еден потег одалечен од Вас!

Кремаста текстура на  помадата овозможува прецизно цртање на веѓите и ги пополнува оптицки веѓите за совршена густина .  Процесот е усте по лесен балгодарејќи на интегрираната четка.

 


 


 


 

1. trend IT UP молив за веѓи - веѓите во центарот на вниманието: со моделирачкиот и водоотпорен молив, кој ќе Ве убеди во неговата ефикасност преку специјаната мина за нанесување, за перфектно контурирање и истакнати веѓи. Со четкичка за оптимално и темелно нанесување.
 

2. trend it up стајлинг гел, кој ќе ги оформи, фиксира и згусне Вашите веѓи. Интензивната и водоотпорна боја, во комбинација со прецизната мини четкичка ќе Ви овозможат брзо и едноставно нанесување. За совршени веѓи.
 

3. trend IT UP пудра за веѓи - лесна, водоотпорна пудра за моделирање и потенцирање на веѓи. Формата која сте ја посакувале за Вашите веѓи постигнете ја сега едноставно и лесно, со новата пудра.
 

4. trend IT UP водоотпорниот молив ќе се погрижи за совршено моделирани веѓи. Благодарение на неговата покривна моќ, нанесувањето е навистина лесно и едноставно. Со долготрајна лесна структура која ќе го направи бришењето речиси невозможно. 
 

5. trend IT UP Double-Effect дрвено моливче за очи, хајлајтер, кој ќе ѝ даде посебен акцент на Вашата шминка. Бисерната боја на едната страна употребувајте ја за оптички highlight-ефекти, додека мат варијантата за каширање, постигнување тенки линии, но и сенчење на долниот дел на окото.


 

Balea Teint Perfection гел за нега на веѓи производ за ефикасна нега на Вашите веѓи со ефект на маскара, кој ќе искомбинира две примени во една употреба. Совршен за долготрајна нега, гелот содржи активен комплекс со пептиди, специјално изработен за создавање екстра густина на веѓите.
 

s.he styezone  убаво оформени веѓи со проѕирниот гел на s.he styezone. Лесната формула и четката го олеснуваат процесот на наесување на гелот. Гелот се грижи за безпрекорен изглед на вашите веѓи.