Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

sundance

Постигнете совршено бронзен тен и без сончевите зраци! Се прашувате како? Ви ја претставуваме линијата од dm марката sundance за самопотемнување. 

sundance млеко за самопотемнување, 200 мл
sundance транспарентен спреј за самопотемнување, 150 мл

 

Дали при нанесување на производите сакате повеќе да мачкате или да прскате? Ние имаме решение и за двете. Млекото и спрејот од sundance се навистина лесни за употреба. Сѐ што треба да направите е да го нанесете на пределот кој сакате да го потемните и да ги оставите да делуваат. Избегнувајте нанесување во пределот на косата и веѓите. Тоникот се препорачува за користење во пределот на лицето. Се нанесува на темелно измиена кожа и со памучни туфери. Избегнувајте контакт со очите.

Концентратот за самопотемнување е наменет посебно за лице и деколте. Производот е хидратантен не содржи заштитен фактор и е идеален како додаток за мешање во секојдневната нега на лице.


 


sundance крем за самопотемнување, 75 мл
sundance марамчe за самопотемнување, 1 парче

 

Кремот за самопотемнување е идеален за пределот на лицето, нуди 24 часовна хидратација и рамномерно потемнување и без сончевите зраци. Дерматолошки е тестирана и потврдена. Марамиците за самопотемнување ќе и пружат на Вашата кожа, за само неколку часа, природен и рамномерен бронзен тен. Со Алое Вера и Витамин Е.