Вкусна и богата витаминска салата со цвекло! Брзо и едноставно со советите на нашиот професионален готвач Филип Ќириќ...набавете ги потребните состојки, погледнете го видеото и уживајте во прекрасна комбинација на вкусови!

САЛАТА СО ЦВЕКЛО! 

 

Сѐ што Ви е потребно: 

  • ½ лажица dmBio намаз од билки
  • ½ цеден сок од лимон
  • 1 лажица dmBio сируп од агава
  • 15 гр фета сирење
  • 10 гр јаболко
  • 10 гр dmBio гоџи бобинки
  • 30 гр печено цвекло
  • 30 гр dmBio намаз од билки
  • 5-6 гр рукола и црвен спанаќ
  • малку ореви

Салата од цвекло! How to?

 

За еден оброк 

Енергетска вредност 302,2 Kcal
Протеини 5,5 гр
Масти 26,7 гр
Јаглехидрати 34,3 гр

Нутритивните вредности ги пропиша Сања Ќириќ, дипломиран нутриционист.