Во соработка со професионалниот готвач Филип Ќириќ од Србија Ви претставуваме нови рецепти со органските производи од dmBio!


 

Палента со шарена киноа и кари гулаш 


 

Сè што Ви е потребно:

 • dmBio шарена киноа 500 г
 • долготрајно млеко 500 мл
 • dmBio зачин 1 лажичка
 • dmBio палента 100 г
 • dmBio маслиново масло
 • сладок компир 100 г
 • спанаќ 50 г
 • црвен кромид 50 г
 • dmBio кокосово масло 1 лажичка
 • dmBio леблебија со течноста од тегла 100 г
 • суво грозје 30 г
 • dmBio идниски орев 40 г
 • dmBio зачин 1 лажичка
 • dmBio намаз кари, папаја и манго 1 лажичка
 • коријандер

#палента со киноа и кари. How to?