Во соработка со професионалниот готвач Филип Ќириќ од Србија Ви претставуваме нови рецепти со органските производи од dmBio!


 

Полнет модар патлиџан 


 

Сè што Ви е потребно:

 • 1 модар патлиџан околу
  500 г
 • 1 мал свеж домат
 • ½ свежа пиперка
 • 2 главици кромид
 • 250 мл dmBio сончогледово масло
 • 150 г белуга  леќа
 • 200 г dmBio излупени домати
 • 80 г суви сливи
 • dmBio намаз тоскана
 • 100 мл вода
 • 1 мала лажица сол
 • 1 мала лажица црвен пипер
 • бибер
 • кумин
 • семки од тиква
 • жалфија
 • коријандер

Полнет модар патлиџан! How to?