За сите љубители на Кари...пригответе во неколку мини чекори прекрасна комбинација на Кари со зеленчук и уживајте во неверојатно пријатниот вкус!

КАРИ ЗЕЛЕНЧУК! 


 

Сѐ што Ви е потребно: 

 • 50 гр тиква
 • 50 гр тиквички
 • 50 гр модар патлиџан
 • 50 г морач
 • 25 гр црвен кромид
 • 1 чешне лук
 • 70 гр dmBio ориз
 • 1 лажичка dmBio кокосов мус
 • 1 лажица dmBio намаз од кари, папаја и манго
 • ½ лажица dmBio намаз од домат и киноа
 • 1 конзерва dmBio кокосово млеко
 • сол и бибер по желба
Кари зеленчук! How to?


 

За еден оброк 

Енергетска вредност 1052,8 Kcal
Протеини 11,5 гр
Масти 76,6 гр
Јаглехидрати 74 гр

Нутритивните вредности ги пропиша Сања Ќириќ, дипломиран нутриционист.