Тестенините како оброк се секогаш добра идеја и се добредојдени речиси на секоја трпеза! 
Во комбинација со неверојатно вкусен доматен сос, ова може да биде навистина оброк за паметење. Згответе си здрав и вкусен ручек со наша помош и уживајте..
 

Ние предлагаме:

ФАРФАЛИ ВО ДОМАТЕН СОС 


 

Што Ви е потребно за овој вкусен оброк:


 

  • 150 гр dmBio фарфали
  • 1 чешне лук
  • 10 гр зелени маслинки
  • 120 гр dmBio излупен цел домат
  • 5 гр спанаќ
  • 13 гр свеж босилек
  • ½  лажичка dmBio тоскана намаз
  • 7 гр пармезан
  • 4 мл маслиново масло

Фарфали во доматен сос! How to?


 

За еден оброк 

Енергетска вредност 616 Kcal
Протеини 19,1 гр
Масти 9,3 гр
Јаглехидрати 102,1 гр

Нутритивните вредности ги пропиша Сања Ќириќ, дипломиран нутриционист.