Сакате да подготвите неверојатно вкусен и здрав пудинг како прекрасен десерт или вкусна ужина помеѓу оброците? Едноставно набавете ги состојките во продолжение и следете ги нашите упатства...

Ние предлагаме:

ПУДИНГ СО ЧИА 

 

Сѐ што Ви е потребно:


- 150 мл dmBio
напиток од ориз
 

- 5 мл сируп од бозел
 

- 70 гр чиа семе
 

- 30 гр диња
 

- 30 гр јаболки
 

- 30 гр круши

Пудинг од чиа!How to?! 


 

За еден оброк: 

Енергетска вредност 450,1 Kcal
Протеини 16,6 гр
Масти 24,9 гр
Јаглехидрати 27,6 гр


Нутритивните вредности ги пропиша Сања Ќириќ, дипломиран нутриционист.