Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

dmBio Superfood штанглици

Нови Superfood штанглици од dmBio, отсега достапни на нашите полици. Одлична комбинација на супериорни овошја кои ќе Ви дадат посебно количество на енергија. Одлични како блага закуска во секој период од денот! Повеќе од био. dmBio! 


 

dmBio Superfood штанглица со гоџи бобинки и цреша, 40 г
 

Состојки: 49% урми*,суви,17% вишни* суви*(вишна*сончогледово масло*),13% индиски орев* концентрат од сок од јаболка* кокосово масло*,6% гоџи сувибобинки*

*Од биолошко потекло!
 

Енергетска вредност100 г- 1531 kJ(365 kcal); 40 г- 619 (147 кcal)
  

dmBio Superfood штанглица со чија, кокос и црвен портокал, 40 г 

Состојки:49% урми*, суви, парчиња од суво јаболко*, 16% лушпи од кокос*, јаболков концентрат*, 6% чиа семе*,2% кокосово масло*,0,07% масло од црвен портокал*

*од биолошко потекло
 

Енергетска вредност: 100 г-  1570 kJ(375 kcal); 40 г-  621 (148 кcal)


 

 

dmBio Superfood штанглица со какао зрна и бадеми, 40 г 

Состојки: 49% урми*, суви, 8% парчиња од какао*, 8% индиски орев*, сок од јаболка концентрат*, кокосово масло*5% брашно од бадеми*, 5% содржи одмастено какао*, морска сол.

*Од биолошко потекло
 

Енергетска вредност100 г- 1567 kJ(374 kcal); 40 г- 626 (150 кcal)


 

Покрај super food штанглиците, во асортиманот на органска храна од dmBio можете да пронајдете и прекрасни овошни штанглици, во комбинација со јаткасти плодови, житарки или мусли...
 

Да, токму така! Тоа се новите прекрасни овошни штанглици од dmBio...Секако покрај тоа што се превкусни, исто така се и БИО и здрави.


 

dmBio овошна штанглица со јаболко и мусли, 40 г
 

Неверојатна комбинација на јаболко, јаткасти плодови и житарки ја прават оваа штанглица нешто навистина посебно. Направена од одбрани состојки, со безглутенски овесни снегулки, без додаден шеќер.

 

dmBio овошна штанглица со малина и амарант, 40 г
 

Со прекрасна смеса од бадеми и урми од биолошко контролирано потекло и ароматизиран амарант и малини, оваа штанглица ќе се погрижи за вистинско уживање во ужината.


 

dmBio овошна штанглица со брусница и хењда, 40 г

Брусница и хељда во една иста штанглица? Секако! Со неодолив слатко-кисел вкус, проследен со ароматизирани урми и индиски ореви, оваа штанглица не само што ќе направи да уживате во оброкот, туку и ќе Ве снабди со потребната доза хранливи материи.

 

Редовна цена: 59 мкд