Зошто купувам dmBio?

Зошто токму dmBio?

За да знаете што точно купувате, потребно е да ги запознаете ознаките кои се наоѓаат на овие производи. dmBio производите поседуваат различни ознаки,
а ние ќе Ви помогнеме да ги дознаете нивните значења. Ознаките на пакувањата на производите нѐ
информираат за потеклото на производот, како и за
самите материјали кои се користени при нивното настанување.
Ве запознаваме со нив и нивното значење!

 

Булгур

ориенталната житарка
од Блискиот исток,
која постана
неизоставен дел
од секоја кујна!

 

Нови Superfood
штанглици од dmBio,
отсега достапни
на нашите полици.
Пробај ја твојата
омилена комбинација 
од супер
овошја!

Азија во Вашата кујна!

Внесете го ориенталниот
азијски вкус во Вашата
кујна и уживајте во
 прекрасните вкусови
на индискиот 
и тајландскиот Curry сос!
 

 

Кањива!

...за нас новитет,
а во нејзината „татковина“
– Перу, вистинска класика!
Дознајте ги добрите
својства на ова
јужно американско
семе!

dmBio Амарант!

Една од
најстарите житарки,
која е составен дел
од главните
прехрамбени
намирници на
Јужно Американскиот
континент!

 

Намази од ориентот!


 

Чиа семе

Спаѓа во категорија
на Супер Храна.
Својата примена
уште во минатиото
ја наоѓа на
американскиот континент,
а денес е дел од речиси
сите кујни во светот!
 

 

Булгур салата

Неодолива и вкусна готва
салата со булгур,
зеленчук и билки.
Подготвена на арабски начин! 

Овошни намази!

Полагате високи
вредности во
природниот вкус
на производите
и сакате да се откажете
од непотребни
и штетни состојки?

 

dmBio гоџи бобинки!

Високоенергетска
„суперхрана“
сега достапна на
полиците во dm!

Киноа!

Запознајте ја
супер-храната
од Ј. Америка
која ќе внесе баланс 
во Вашата исхрана.
 

 

Органски напитоци

 

dmBio производи

161 4

dmBio

dmBio

тортелини со крупник, рикота и спанаќ, 250 г

dmBio

dm bio

солени галети 
со ориз
100 г
 

dmBio

dmBio

Natur органски напиток од соја, 1 л

dmBio

dm Bio

сирпу од агава,
500 мл

dmBio

dm Bio

напиток од овес
1 л
 

dmBio

dm Bio

галети од крупник

dmBio

dm Bio

Risotto ориз
Arborio
500 г

 

dmBio

dmBio

Natur тофу, 200 г

dmBio

dmBio

Calcium органски напиток од соја, 1 л

dmBio

dm Bio

мармалад од кајсии,
500 г

dmBio

dm Bio

јаворов сируп
степен Ц
375 мл
 

dmBio

dmBio

димено тофу, 200 г

dmBio

dm Bio

сок од портокал
природно матен
1 л

dmBio

dm Bio

Aceto
балзамико сос
500 мл
 

dmBio

dmBio

Vanille органски напиток од соја, 1 л

dmBio

dmBio

Coco органски напиток со манго, 0,33 мл