babylove – затоа што секое бебе е единствено! 

“Ние ќе имаме бебе” - со оваа реченица се менуваат навистина многу работи во вашиот живот!

Сакаме, вас како родители со нашите висококвалитетни и сигурни babylove производи да ве следиме и да ве подржуваме во првите возбудливи години со новиот член на вашето семејство.

dm брендот babylove нуди од производи за нега на на трудници, мајки и бебиња, преку пелени,  храна и производи за играње!

И бидејќи секое бебе и мајка се уникатни ние ги имаме прикладните производи за најразличните потреби.
 

babylove ги исполнува потребите на Вашето бебе! Компетентен, чувствителен  и одговорен! Висококвалитетни и внимателно одбрани состојки кои гарантираат врвен квалитет на кој можете да му верувате. 

Сите производи од babylove се подложни на строги контроли за квалитет од страна на бројни, реномирани и независни институти во Германија и ги исполнуваат сите строги стандарди за квалитет пропишани од Европската Унија! 

Babylove е веќе 20 години присутен на пазарите ширум Европа, што е уште една потврда за квалитет, истрајност и компетентност! 

 

babylove храна

Откријте ги новитетите
во асортиманот на
бебешка храна во dm!
Создадени со грижа,
љубов и
целосна
посветеност!

 

babylove

Пелени!
Од најрана возраст
се грижиме за
комфортот на
нашите најсакани!
 

 

babylove лажички
со топлотен сензор!

посебни лажички
за бебешка храна
кои ја менуваат
бојата при 
висока топлина!

Ultra Sensitive!


babylove -  линијата за нега на бебиња, која ќе им пружи
посебна нега на сите бебиња
со чувствителна кожа
и кожа склона кон алергии.

 

Пелени за пливање

Иделани 
за
летните
водени
лудории!
 

Влажни марамици

Во асортиманот на нашата dm марка babylove ќе ги најдете
најмеките, најнежните
негувателни влажни марамици
за Вашето бепче.

 

Креативно катче

Дизајнирајте прекрасен
и иновативен поклон
за новите родители!
Следете ги нашите
совети и
бидете посебни
и креативни!

 babylove Mama, затоа што НИЕ
се грижиме и за мајките,
како за сегашните така и за идните!

Асортиман на производи наменет
специјално за мајките, 
за темелна нега, во бременоста,
но и потоа.
 

 

babylove

Производи создадени 
за чувствителната
бебешка кожа
кои превентираат
осипи и кожни
иритации!
 

babylove

Затоа што Вашите најмили
заслужуваат
врвна нега!
А НИЕ ветуваме
компетентност
и посветеност!
 

 

babylove

Заштитете го
Вашето бебе од
острите
предмети 
за време на
проодувањето!
 

babylove

Производи за бебиња
кои ќе го олеснат,
како Вашето, така
и детското секојдневие!
 

 

Издвојуваме

161 4

babylove

био-кашичка за бебиња, 190 г

babylove

лажички за бебиња 5пар

babylove activ plus

пелени
повеќе видови

babylove

Jumbo пелени
повеќе видови
 

babylove

Тропалка, детска играчка 

Производот е вегански 

1 парче 

babylove

гел за бањање, 200 мл

babylove

детски нежен сапун
100 г
 

babylove

пелени гакички за спиење

babylove

четка за коса за бебиња

babylove

термос, 1 парче

babylove

babylove гел за бањање 500мл